XII Rahvusvaheline tantsufestival 'Neposedõ kutsub sõpru'

TALLINN, RIIA,  MOSKVA, PETERBURI, PUŠKIN, KRASNOGORSK, SMOLENSK, NIŽNI NOVGOROD, KALUGA, LVOV


Ainulaadne kultuuridevahelise dialoogi süvendamisele pühendatud koreograafiafestival. Kavas žanrid klassikast ja rahvatantsust kaasaegse koreograafia ja folkloorini.

Rahvusvaheline tantsukunsti festival kannab edasi Eestimaal juurdunud suurepärast traditsiooni ja kogub mitmed koreograafiakollektiivid kokku erksasse ilutulestikku. Noorte artistide siirus ja professionaalsus vaimustab vaatajaid alati. Osalevad andekad tantsijad on kõik erinevate rahvusvaheliste konkursside ja festivalide võitjad ja diplomiomanikud. Kavas on žanrid klassikast ja rahvatantsust kaasaegse koreograafia ja folkloorini ning ka meistriklassid kaasaegses ja eesti tantsus. „Neposedõ kutsub sõpru” on ainulaadne noorte kultuuridevahelise dialoogi süvendamisele pühendatud koreograafiafestival, kus osalejaid Eesti, Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Ukraina, Valgevene jt riikide tantsukollektiividest. 

Festivali raames, 2. ja 3. detsembril Peterburi Ёd physical theatre esitab unikaalset kaasaegse tantsu lavastust „True style“. Koreograaf - Kristof Vinkler (Saksamaa).

Kristof Vinkler on lõpetanud Berlini Rahvusliku Ballettikooli ja maineka Ernst Buschi draamakooli. Sõltumatu koreograafina 12 aasta jooksul ta on loonud 26 tantsuteost.

Ёd physical theatre – projekt, mis on loodud noorte sõltumatu koreograafide ja tantsijate poolt 2006. a kevadel. Täna Ёd teater – Aleksandr Ljubashin, Alisa Pantšenko, Artjom Ignatjev ja Tatjana Tarabanova.

Iga kollektiivi liikme erialases arhiivis on soliidne kogemus töös rahvusvaheliste projektidega,  pedagoogiline töö, osavõtt rohketest festivalidest, sh Potsdami Festival (Saksamaa). Nende kogemuses on kaasaegse tantsu tehnika meisterklassid, repertuaaretendused, koostöö Mariinski Teatriga, Komik-Trestiga, pantomiimi meistriga Vjatšeslav Poluniniga, Peterburi Konservatooriumi balletiteatriga, Mihhailovski teatri balletigrupiga, Boris Eifmani balletiga, „Do-teatriga”, kooliga „Kanon Dans”.

„True style” on viimase aastakümne üks kõlakamatest peterburi esietendustest.